Masáže

Romana Brabcová

objednejte se na 608 633 662

Jsem certifikovaný zdravotní masér a svou terapeutickou praxi provozuji od roku 1992. Intenzivně pracuji na svém seberozvoji. Absolvovala jsem nespočet kurzů a technik (Reflexní terapie, Dornova metoda, Lymfoterapie, Regresní terapie apod.). Jsem absolventem Homeopatické akademie.

Ve vlastní praxi terapeutky se potkávám s mnoha zdravotními limity mých klientů, které mě motivují k dalšímu studiu, abych mohla být nápomocna na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se uvolňováním energetických bloků v těle. Bolesti či choroby nejsou náhody, ale signály. Spojitost mezi fyzickým tělem, našimi orgány a psychikou, je čistě biologické vyjádření našeho stavu zdraví či nemoci. Pokud jsme si vědomí, že život je škola a příležitost zvládnout úkoly naší duše. Mohu být průvodcem na Vaší cestě ke zdraví.

Ceník

Antimigrenózní masáž 35 min     750 Kč
Energetická masáž zad, šíje + hlava 50 min     990 Kč
Reflexní terapie plosek nohou + diagnostika 50 min     1 200 Kč
Manuální lymfatická masáž zad, dolních končetin + hlava 60 min     1 350 Kč
Hot stones – masáž lávovými kameny 60 min     1 500 Kč

Aromaterapii, tělové svíce a lávové kameny používám po dohodě s klientem jako součást všech procedur 150 Kč

Léčení a osobní vedení – harmonizace čaker, práce s energií

Poradenství a individuální léčebná masáž 60 min/90 min           1 350 Kč/1 550 Kč


objednejte se na 608 633 662

Již v průběhu a po samotné masáži se uvolní jak svalové napětí, tak energetické bloky, které brání správnému proudění energie a způsobují tak nejrůznější potíže. Po masáži je tělo energeticky doladěno tak, aby mohlo dojít k nastartování samo-ozdravného procesu organismu.

Léčebná intuitivní masáž

Jedná se o kombinaci různých stylů masáží a harmonizace Vaší psychiky. Průběh masáže se odvíjí individuálně od stavu každého klienta . Je tedy pokaždé jiná. Tato masáž je relaxační, hluboce uvolňující, odbourává bloky ve Vašem fyzickém těle a zklidňuje psychiku. Klienti po masáží odcházejí plní energie a chuti do života.

Aromaterapeutická masáž

Patří mezi alternativní masáže, kde se více než na svaly, celá procedura zaměřuje na psychiku a na odstranění konkrétního zdravotního problému. Během této masáže používám speciálně namíchaný olej. Tato směs olejů, je během masáže postupně jemně v masírována do pokožky celého těla a účinné látky, tak mohou maximálně působit.

Meridiánová masáž (APM)

Meridiánová masáž je ve světě běžně známá jako Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela (Akupunkt-Massage nach Willy Penzel nebo ve zkratce APM nach W. Penzel). APM je technika, která vychází z poznatků klasické čínské medicíny, jejíž základem jsou tisícileté poznatky ohledně akupunkturních drah a bodů. W. Penzel při své práci učinil unikátní objev – zjistil, že dráhy jsou jako elektrický vodič a akupunkturní body fungují jako vypínače. Pokud je vodivost dráhy porušena, vypínač nefunguje. Z toho vyplývá, že pro dosažení kvalitních účinků terapie je nutné stimulovat dráhy i body. Díky tomuto je APM účinnější než jakýkoli jiný způsob práce s energií a metoda se tak stává kompletním řešením energetického oběhu člověka.

V APM lze ošetřit úplný energetický oběh. Využití znalostí tradiční čínské medicíny dává možnost specifickým postupům pro každou změnu zdravotního stavu.

Překážka v energetickém systému je dle APM i jizva. Jizvy na těle i na duši jsou hrází, která brání energii protékat drahami. APM určuje správný způsob péče o jizvy z hlediska energie.

Očista čaker a jemnohmotných těl

Při očistě čaker a jemnohmotných těl dochází k harmonizaci energetických center, která jsou umístěna na ose těla. Čakry souvisí s celkovou energií organismu. Pokud máme některou ze sedmi základních čaker v nerovnováze, dochází ke zdravotním problémům.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.
Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života.

Reflexní terapie chodidel

Reflexní terapie je stará několik tisíc let a je založena na myšlence, že na chodidle a dlaních existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení.

Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje psychiku. Reflexní masáž lze využít jako metodu preventivní i léčebnou.

Prevence a redukce celulitidy baňkováním

Baňková terapie využívá podtlaku v baňce. Baňky se přikládají na různá místa na těle, tak jak jsou dráhy meridiánů a jejich účinných bodů orgánově propojeny. Baňková masáž velmi účinně odstraňuje podkožní projevy celulitidy. Působením na meridiánové body dokáží baňky léčit i vnitřní tělesné orgány. Masáž baňkou posiluje imunitní systém.

Hot Stones – Havajská masáž lávovými kameny

Vibrací a teplem ovlivňují lávové kameny, někdy též nazývané horké kameny, energetické dráhy v těle. Působí povzbuzujícím a zároveň uklidňujícím účinkem na vegetativní nervový systém. Aktivně podporují prokrvení kapilár, urychlují látkovou výměnu. Svaly jsou mimořádně hloubkově uvolněny. Masáže lávovými kameny patří mezi jedny z nejpříjemnějších.

Lymfoterapie

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Je to velmi účinná metoda, která respektuje a využívá směr toku lymfy. Cílem této jemné hmatové techniky je především podpora odtoku lymfy a zprůchodnění lymfatických uzlin. Tím, dochází k odstraňování škodlivin – toxických látek. Správná funkce lymfatického systému hraje rozhodující úlohu ve správné funkci metabolismu a imunitního systému organismu.

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže vrátit obratle a klouby do jejich přirozené polohy. Po masáži lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů, sedavé povolání nebo výrony způsobené nehodami. Zároveň s Dornovou metodou se aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly.

Těhotenská masáž

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Zároveň nejtěžších 9 měsíců plných změn pro organismus. Hormonální změny působí nejen na kvalitu pokožky. V tomto období se v těle budoucí maminky zadržuje voda, která způsobuje otoky na dolních a horních končetinách. Jemnou masáží uvolním křížovou oblast, trapézy,  páteř a chodidla. Hmaty a tahy masáže jsou jemné. Nahromaděná voda se odplaví. Klientka má pocit lehkosti. Při těhotenské masáži je velice důležitý individuální přístup.

Regresní terapie

Regresní terapie je alternativní psychoterapie, která hledá kořeny současných problémů v minulosti klienta. Základním postupem je auditing (audit = slyšení), při němž terapeut vede klienta do minulosti, kde mu pomáhá vyhledávat a znovuprožívat události, které souvisí se současnými potížemi. V ideálním případě dochází v regresi k abreakci, která je prožívána jako úleva a může způsobit trvalé vymizení problému.

Aplikace ušních a tělových svící

U masáže je možnost podpořit a zvýšit uzdravující proces vypálením tělové svíce.Již staří Slované a Keltové používali stočenou hořící kůru pro vytahování zánětů a bolestí z těla.V dnešní moderní úpravě se používají tělové, ušní, „TURBO“ svíce. Jsou to duté trubičky, vyrobené z přírodních materiálů, namočené ve včelím vosku. Pro zvětšení účinku se přidává kurkuma pro své protizánětlivé účinky. Pro podporu léčení a hojení se mohou použít vonné oleje.


Depilace voskem

Jistě každý z Vás slyšel o depilaci voskem. Jedná se o nejrozšířenější metodu odstranění chloupků. Místo, které chcete depilovat se potře zahřátým voskem. Na něj se položí depilační pásky, na které se chloupky přichytí, a strhnou se. Dojde kvytržení chloupků i s kořínky. A i když je zákrok trošku bolestivý, tak chloupky odstraní na delší dobu, což je velkou výhodou.

Minimální délka chloupků

Pokud má být depilace opravdu kvalitní, měla by být minimální délka chloupků alespoň 4 mm. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že se všechny chloupky na depilační pásky nezachytí, čímž nebude pokožka dokonale hladká.

Jak dlouho zůstane pokožka hladká?

V tomto případě záleží na typu pleti, ale průměrně se doba po depilaci voskem pohybuje mezi 1 měsícem až 6-ti týdny.

Depilace cukrovou pastou

Depilační cukrová pasta je vhodná pro pro všechny typy pleti i na citlivou a alergickou kůži, která často reaguje na odstranění chloupků a podráždění vyrážkou nebo pupínky. Je vyrobena pouze z přírodních ingrediencí, z cukru, vody, medu a kyseliny citronové. Tato cukrová pasta může být používána jak za studena, tak stejně i za tepla. Zatuhlou nebo zbylou pastu lze snadno odstranit vodou.